Na zimních olympijských hrách se bude soutěžit na vlajkovém nosiči bez košile Tongan

Pita Taufatofua je zpět na olympijských hrách a tentokrát potřebuje košili.

Sportovec, který získal mezinárodní slávu pro své naolejované tělo jako vlajkový nositel pro Tongu během letních olympijských her v roce 2016, se neopodstatněně kvalifikoval na zimní olympijské hry v Pyeongchang v Jižní Koreji v následujícím měsíci jako běžkař.

Pita Taufatofua
Pita Taufatofua, Tongan, který si získal slávu pro vstup bez trička na slavnostním zahájení olympijských her v roce 2016, se nepravděpodobně kvalifikoval pro zimní olympijské hry v Pyeongchang jako běžkař. Ezra Shaw / Getty Images

Taufatofua, 34 let, se v roce 2016 zajímalo o lesknoucí se hvězdu, která nesla vlajku Tongan, když vyšla venku s holými hrudkami, pokrytá kokosovým olejem a měla na sobě Tongan ta’ovala (ozdobenou látku) a okrasný pasový pás.

Poté, co si otřel celý olej z prsou, soutěžil v taekwondo v Rio de Janeiro, kde byl vyloučen z jakéhokoli medailového souboje se ztrátou ve své první soutěži.

Taufatofua oznámil koncem roku 2016, že se pokusí přejít z taekwondo do běžeckého lyžování, aby získal místo na letošní olympiádě navzdory tomu, že polynéské souostroví Tonga nemá žádný sníh.

Tam byl také skutečnost, že on nikdy skýtal v jeho životě až do roku 2017 poté, co vyrostl v písku a surfovat.

Pracoval s trenérem na válečkových lyžích v nepřítomnosti sněhu a musel dokončit pět závodů s určitou kvalifikační dobou, aby mohli soutěžit v Pyeongchang.

Seznamte se s nositelem olivového vlajky Tongy, Pita Taufatofua

Aug.08.201601:08

Přišel na drát, když získal svůj pátý a poslední kvalifikační čas ve své poslední šanci v sobotu v závodě na Islandu. Je prvním lyžařem z Tongy, který se poprvé dostal na zimní olympijské hry.

“To je zázrak,” řekl Olympic Channel.

Taufatofua použil stránku GoFundMe, aby pomohla získat více než 16 000 dolarů za lyžařské vybavení a cestovní výdaje, když překročil Evropu, aby soutěží. On také ztratil 33 liber, aby se dostal rychleji na lyžích.

“Rozhodl jsem se najít ten nejtěžší sport, protože jsem potřeboval novou výzvu,” řekl Olympijskému kanálu. “Cílem bylo to udělat za jeden rok a my jsme to udělali. Finančně, jsem v nejhorší pozici, ale jsem nejšťastnější.

“Na mně není nic zvláštního, než já neopustím. Kdokoliv může být tou osobou.”

Zatím žádné slovo o tom, co bude nosit během zahajovacího ceremoniálu.