Победителите на Оскар 2017: Пълният списък

Холивуд празнува най-доброто и най-яркото си неделя вечер на 89-те Награди “Оскар”, с много блясък, блясък и, разбира се, “Оскар”. Статуи в две дузини категории ще бъдат раздадени в течение на нощта в театър “Долби”.

Изображение: Emma Stone and Ryan Gosling on the set of
Ема Стоун и Райън Гослинг на “La La Land”.Lionsgate

Ако нямате някоя от церемонията, не се безпокойте – ние отбелязваме всички победители и съставяме този удобен списък за вас.

Ето някои от категориите. Победителят във всяка категория е маркиран със звезда. Проверете обратно за актуализации.

Най-добър поддържащ актьор

  • ** Mahershala Ali, “Moonlight” **
  • Джеф Бриджис, “Hell or High Water”
  • Лукас Хеджис, “Манчестър при морето”
  • Дев Пател, “Лъв”
  • Майкъл Шанън, “Нощни животни”

Най-добра снимка

  • “Пристигане”
  • “Огради”
  • “Хребет Ридж”
  • “Hell or High Water”
  • “Скрити фигури”
  • “La La Land”
  • “Лъв”
  • “Манчестър при морето”
  • ** “Moonlight” **
Манчестър by the sea
Манчестър край моретоАтракции на пътя

Най-добър директор

  • Денис Виленеуве, “Пристигане”
  • Мел Гибсън, “Хеджуа Ридж”
  • ** Дамиен Чазел, “La La Land” **
  • Кенет Лонган, “Манчестър при морето”
  • Бари Дженкинс, “Лунната светлина”
Дензъл Washington plays Troy Maxson and Viola Davis plays Rose Maxson in Fences from Paramount Pictures. Directed by Denzel Washington from a screenplay by August Wilson.
Дензъл Уошингтън играе Троя Максон и Виола Дейвис играе Роуз Макссън в Огради от Paramount Pictures. Режисьор: Дензъл Вашингтон от сценарий на август Уилсън.Paramount Pictures

Най-добър актьор

  • Кейси Афлек, “Манчестър при морето” **
  • Андрю Гарфийлд, “Хеджуа Ридж”
  • Райън Гослинг, “La La Land”
  • Виго Мортенсен, “Капитан Фантастик”
  • Дензъл Вашингтон, “Огради”
ла La Land
La La LandSummit Entertainment

Най-добра актриса

  • Изабел Хупърт, “Ел”
  • Рут Нега, “Любов”
  • Натали Портман, “Джаки”
  • ** Ема Стоун, “La La Land” **
  • Мерил Стрийп, “Флоренция Фостър Дженкинс”

Най-добра поддържаща актриса

  • ** Виола Дейвис, “Огради” **
  • Наоми Харис, “Лунната светлина”
  • Никол Кидман, “Лъв”
  • Октавия Спенсър, “Скрити фигури”
  • Мишел Уилямс, “Манчестър при морето”
лунна светлина
лунна светлинаA24

Най-добра кинематография

  • “Пристигане”
  • ** “La La Land” **
  • “Лъв”
  • “Лунна светлина”
  • “Silence”

Най-добър анимационен филм

  • “Кубо и двете струни”
  • “Моана”
  • “Моят живот като тиквички”
  • “Червената костенурка”
  • ** “Zootopia” **

Най-добър документален филм

  • “Пожар на море”
  • “Аз не съм негър”
  • “Животът, анимиран”
  • ** “O.J .: Произведено в Америка” **
  • “13”

Най-добър документален филм

  • “4.1 Miles”
  • “Extremis”
  • “Виолета на Джо”
  • “Watani: My Homeland”
  • ** “Белите каски” **

Най-добър чуждестранен филм

  • “Човек, наречен Ове”, Швеция
  • “Земя на мина”, Дания
  • ** “Продавачът”, Иран **
  • “Тана”, Австралия
  • “Тони Ерман”, Германия

Най-добра песен

  • “Прослушване” (“La La Land”)
  • ** Град на звездите (La La Land) **
  • “Колко далеч ще отида” (“Moana”)
  • “Празният стол” (“Джим: Историята на Джеймс Фоли”)
  • “Не мога да спра усещането” (“тролове”)

Най-добро редактиране на звук

  • **”Пристигане”**
  • “Deepwater Horizon”
  • “Хребет Ридж”
  • “La La Land”
  • “Съли”
Пристигане
ПристиганеParamount Pictures

Най-добро смесване на звука

  • “Пристигане”
  • ** “Риболовен прът” **
  • “La La Land”
  • “Rogue One: A Star Wars Story”
  • “13 часа”

Най-добър костюм

  • – Алианс – Джоана Джонстън
  • ** “Фантастични зверове и къде да ги намерят”, Colleen Atwood **
  • “Флоренция Фостър Дженкинс”, “Консолада Бойл”
  • – Джаки, Мадлин Фонтен
  • – Ла Ла Ланд, Мери Зофрес

Най-добър производствен дизайн

  • “Пристигане”, Патрис Вермет
  • “Фантастични зверове и къде да ги намерят”, Стюарт Крейг
  • “Хей, Цезар!”, Джес Гончор
  • ** “La La Land”, Дейвид Уаско **
  • “Пътниците”, Гай Хендрикс Дяс

Най-доброто редактиране на филми

  • “Пристигане”, Джо Уокър
  • ** “Хеджуа Ридж”, Джон Гилбърт **
  • “Hell or High Water”, Джейк Робъртс
  • – Ла Ла Ланд, Том Крос
  • “Лунната светлина”, Джо МакМийлън, Нат Сандърс

Най-добри визуални ефекти

  • “Deepwater Horizon”
  • “Доктор Странно”
  • ** “Книгата на джунглата” **
  • “Кубо и двете струни”
  • “Rogue One: A Star Wars Story”

Най-добър грим и фризьорски салон

  • “Човек, наречен” Ove “
  • “Стар Трек отвъд”
  • ** “Самоубийство” **

Най-добре адаптиран сценарий

  • “Пристигането”, Ерик Хейсерер
  • – Огради, Август Уилсън
  • “Скрити фигури”, Алисън Шрьодер и Теодор Мелфи
  • “Лъв”, Лука Дейвис
  • ** “Лунната светлина”, Бари Дженкинс и Тайлъл Алвин МакКрайъ **

Най-добър оригинален сценарий

  • “Hell or High Water”, Тейлър Шеридан
  • “La La Land”, Деймиън Чазел
  • “Омарът”, Йоргос Лантимос и Ефтими Филипу
  • ** “Манчестър при морето”, Кенет Лонърган **
  • “Жените от 20-ти век”, Майк Милс
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

74 − = 69

map